Meniny

Pondelok, 24. September 2018

Dnes má meniny Ľuboš
Zajtra má meniny Vladislav

Aktuálne počasie

Kalendár sviatkov

Veľký kalendár

Počet návštev

126982

DnesDnes28
VčeraVčera29
Tento týždeňTento týždeň28
Tento mesiacTento mesiac990
CelkomCelkom126982
Biokrby
PDF Tlačiť E-mail

Ponúkame novú generáciu skutočného ohňa, plameňa, ktorý nepotrebuje drevo, ani komín. Ponúkané krby majú jedinečný dizajn, ktorý je kombináciou exkluzívneho štýlu a praktického využitia. V ponuke máme kvalitné biokrby a to vo viacerých modelových radách - závesné, voľne stojace i zabudovateľné. Špecializujeme sa predovšetkým na štrbinové biokrby, tzv. horiace niky vyrobené z protipožiarnych materiálov. Pokiaľ je to technicky zrealizovateľné, biokrby vieme vyrobiť aj podľa Vašich predstáv a v prípade potreby zabezpečíme montáž.

Cenník dostupného sortimentu nájdete tu.

Návod na obsluhu, inštaláciu a údržbu nájdete tu.


O biokrboch:

Prevratná myšlienka využitia paliva, horiaceho čistým žltým plameňom bez dymu a škodlivých splodín umožnila to, čo bolo v minulosti nemysliteľné a to používať krby (nie napodobeniny) v uzavretých priestoroch, kde z rôznych príčin nie je komín a kde chceme mať živý čistý plameň namiesto elektrickej blikajúcej náhrady, alebo krbu spaľujúceho plyn, ktorý horí nízkym modrým plameňom. Biokrby - bezkomínové krby si nájdu svoje miesto v každom interiéry, ale treba vziať do úvahy skutočnosť, že každý plameň (napr. aj horiaca sviečka) odoberá z miestnosti kyslík. Záleží od veľkosti miestnosti a krbu, ako sa to prejaví v celkovej atmosfére miestnosti. Stredne veľké krby odoberajú kyslík približne ako dva horiace horáky na plynovom sporáku. Práve preto sa po každom vyhorení paliva odporúča vyvetrať, poprípade počas horenia ponechať pootvorené okno. Jeden liter bio-alkoholu horí cca 2 až 8 hodín, v závislosti od typu a nastavenia horáka. Výkon biokrbov je od 1 kW až po 4 kW, čo postačuje na preteplenie jednej až dvoch miestností. Rovnako ako pri krboch spaľujúcich iný druh paliva, napr. drevo, brikety, plyn, aj pri biokrboch platí, že čím väčší výkon, tým väčšia spotreba paliva. Pri menších a úspornejších dekoračných biokrboch hodina horenia stojí len cca 0,30 Eur, vychádzajúc z momentálnej ceny paliva. Biokrby nie sú určené na dlhodobé vykurovanie priestorov, avšak to nie sú ani klasické otvorené krby bez vložky s vodným alebo teplovzdušným rozvodom. Biokrby sú  určené predovšetkým k navodeniu príjemnej atmosféry a k pretepleniu interiéru. Biokrby využívajú všetku tepelnú energiu, ktorá ide priamo do miestnosti (pri komínových krboch až 60 percent tepla uniká cez komín).

O bio-palive:

Palivom je certifikovaný 96 percentný bio-alkohol, ktorého základom je etanol (lieh). Vyrobený je technológiou alkoholového kvasenia biomasy (rastliny obsahujúce škroby a sacharidy – kukurica, obilie, zemiaky a cukrová repa). Je upravený a denaturovaný tak, aby horel krásne žltým plameňom bez dymu a škodlivých splodín. Nemusíte sa obávať splodín z horenia, pretože výsledkom horenia bio-alkoholu je len kysličník uhličitý (CO2 ) a voda (H2O), čiže presne to, čo vydychuje aj človek. Palivo dohorí bezo zbytku a zásobník môžete opätovne naplniť a zapáliť.

Kontakt: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , tel. 044-4304091, fax 044-4304032